Poznaj nas

Kilka słów o nas

13 kandydatów z listy numer 13

Okręg nr 1 – Piotr PLEWA  nie widzi, ale czuje Trzemeszno jak mało kto, mocno zaangażowany w życie miasta. Pokazuje, jak mimo niepełnosprawności można uczestniczyć w lokalnym życiu, jak bardzo na bieżąco z jego problemami można być. I ile książek można znać, choć się je słucha, a nie czyta. Udowadnia, że mimo tego, że jest trudno, to wszystko można. Nie uznaje ograniczeń. Będzie zabiegał,  aby gmina wywiązywała się ze swoich obowiązków wobec osób z niepełnosprawnościami.

Okręg nr 2 – Mariusz Piotr TWARUŻEK – lat 54, wykształcenie średnie, żonaty, córka. Od 2015 roku rencista, porusza się na wózku. Bezpartyjny. Wieloletni perkusista formacji Ivo Partizan, laureat Festiwalu w Jarocinie, pomimo niepełnosprawności perkusista zespołu Kabaret. Chce aktywnie uczestniczyć w życiu naszej społeczności lokalnej, zwracając szczególną uwagę na rozwiązania systemowe mające na celu poprawę funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami w przestrzeni publicznej. Eliminowanie barier architektonicznych, technicznych oraz społecznych to jego priorytet.

Okręg nr 3 – Bożena KUPCZYK – żona i matka, ukończyła wydział chemii UAM w Poznaniu i tam rozpoczęła pracę w Wyższej Szkole Oficerskiej jako wykładowca. Następnie losy rzuciły ją do Trzemeszna, gdzie przez wiele lat pracy w LO, a potem ZSOiZ, wychowała całe pokolenia olimpijczyków i laureatów ogólnopolskich konkursów chemicznych. Za efekty swojej pracy dydaktycznej wielokrotnie nagradzana. Obecnie aktywna emerytka, mocno zaniepokojona przyszłością trzemeszeńskiego szkolnictwa, szczególnie średniego. Wielbicielka wszelkich form ruchu, działkowiec i zapalony ekolog. Z natury realistka, ale i marzycielka.

Okręg nr 4 – Łukasz KACHNIARZ – rodowity trzemesznianin, od urodzenia mieszkaniec ulicy Kościuszki.  Żonaty, 39-letni ojciec dwójki dzieci. Wykształcenie średnie, absolwent Technikum Ekonomicznego w Trzemesznie, wieloletni operator linii produkcyjnej zakładu PAROC Polska. Zastępca naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie, kierowca transportu medycznego, ratownik KPP oraz WOPR. Pasjonat nurkowania, posiadacz uprawnień płetwonurkowych, licencjonowany stermotorzysta.

Okręg nr 5 – Danuta Teresa MARKIEWICZ-NADOLNA – absolwentka trzemeszeńskiego LO, w młodości osiągająca sukcesy siatkarka. Niegdyś aktywna zawodowo zarówno jako pracownik, jak i przedsiębiorca. Obecnie emerytka, uwielbiająca spędzać czas z wnuczętami.

Okręg nr 6 – Janusz Władysław CIESIELCZYK – lat 69,  trzemesznian od urodzenia, emerytowany nauczyciel fizyki i informatyki. Ukończył fizykę na UMK w Toruniu, studia podyplomowe z fizyki na Uniwersytecie Gdańskim oraz informatykę na wydziale matematyki ATR w Bydgoszczy. Ukończył również studia podyplomowe z wyceny nieruchomości. Żonaty, dwie córki, pięcioro wnucząt. Prowadził zajęcia pozalekcyjne z młodzieżą uzdolnioną, a jego uczniowie zostawali laureatami wojewódzkich konkursów fizycznych. Stworzył pierwszą w gminie pracownię komputerową w szkole podstawowej. Zaprojektował i utworzył dobrze wyposażoną pracownię fizyczną. W latach 1990 – 1998, radny Rady Miasta i Gminy Trzemeszno. W pierwszej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego komisji oświaty, a w obydwu był członkiem komisji rewizyjnej. Obecnie członek zarządu Osiedla nr 2 w Trzemesznie. Wrażliwy na bariery dla osób z niepełnosprawnościami – sam od lat porusza się o kulach. 

Okręg nr 7 – Robert GACA – lat 46, wykształcenie średnie techniczne, żonaty, dwójka dzieci. Pracownik Swisspearl Produkcja Polska S.A. Trzemesznianin od urodzenia. Czas wolny spędza aktywnie, uwielbia rodzinne wyprawy rowerowe oraz wędrówki górskimi szlakami. Mocno wspiera talenty swoich dzieci.

Okręg nr 8 – Jagna JATCZAK – od 12 roku życia członkini Związku Harcerstwa Polskiego, angażująca się we wszelkie działania, w późniejszym etapie prowadząca jednostkę – 10 Wielopoziomową Drużynę Harcerską im. Bolesława Chrobrego „Polanie”. To właśnie w jej imieniu po raz pierwszy przyszła na sesję Rady Miejskiej. W latach 2018-2022 członkini Rady Hufca. Posiada stopień instruktorski przewodniczki. Obecnie studentka Inżynierii  Bezpieczeństwa na Politechnice Poznańskiej. Studia łączy z pracą na stanowisku ergonomistki dla działu BHP w Bridgestone Poznań. Jednym z jej zainteresowań naukowych jest ergonomia dla osób z niepełnosprawnościami. Jest najmłodszą kandydatką do Rady Miejskiej Trzemeszna, doskonale zna i rozumie potrzeby młodych ludzi, którzy chcą być aktywni i zaangażowani w życie miasta. Szeroko rozumiane bezpieczeństwo jest dla niej  ważne, a praca w drużynie nie jest jej obca. Jak sama mówi, samorządności i wytrwałości uczyła się od dziecka,  obserwując najlepszych w działaniu.

Okręg nr 9 – Waldemar Karol MICHALSKI – mieszkaniec Niewolna, wykształcenie zawodowe, pracownik firmy budowlanej. Żonaty, dwie córki. Fan muzyki i motoryzacji. W Radzie Miejskiej chce wspierać pomysły młodzieży, zapewnić jej bezpieczne miejsca spotkań oraz zatroszczyć się o bezpieczeństwo dróg wiejskich.

Okręg nr 10 – Grażyna Iwona SZAPOWAŁ – mieszkanka naszej gminy od blisko pół wieku. Matka i babcia. Wraz z mężem prowadzi gospodarstwo rolne. Przez wiele lat prowadziła również biuro rachunkowe, a rozliczanie licznych podmiotów gospodarczych i organizacji pozarządowych dało jej ogrom wiedzy w zakresie problemów i potrzeb lokalnych przedsiębiorców oraz społeczników, których interesy chce reprezentować.

Okręg nr 13 – Agnieszka Maria WEGNER-FOHS – lat 47, mieszkanka Ostrowitego, obecnie związana również z Zieleniem, geodetka. Absolwentka trzemeszeńskiego LO, członkini Strzechy w okresie nauki w liceum. Prowadzi działalność gospodarczą z zakresu usług geodezyjnych, a także, wspólnie z mężem, plantację borówki amerykańskiej. Jako przedsiębiorczyni chce tworzyć i wspierać inicjatywy, mające na celu skuteczną promocję lokalnych przedsiębiorców oraz gospodarstw rolnych z terenu naszej gminy. Bardzo ceni sobie życie w zgodzie z naturą i aktywne spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu, dlatego też zamierza propagować wszelkie działania w tym kierunku. Od wielu lat zaangażowana w akcje społeczne, których celem jest niesienie pomocy zarówno ludziom, jak i zwierzętom. Jako właścicielka 3 kotów i 2 psów będzie zabiegać, aby bezdomne koty i psy z terenu naszej gminy miały bezpieczne schronienie i godne warunki do życia.

Okręg nr 14 – Jerzy SEMRAU – rolnik, żonaty, czworo dzieci, zamieszkały w Popielewie, mgr inż. zootechniki. Nieustannie zaangażowany w życie społeczne gminy Trzemeszno. W latach 1990-98 członek Wojewódzkiego Zarządu Związku Plantatorów Roślin Okopowych w Bydgoszczy. Od 25 lat zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej Piastowskiego Banku Spółdzielczego. Od roku 1990 wiceprezes, a od 2012 prezes Związku Hodowców i Producentów Rolnych w Trzemesznie. Radny w pierwszej kadencji Rady Miasta i Gminy Trzemeszno (1991-94). W 2023 roku za całokształt pracy na rzecz rolnictwa i środowiska wiejskiego otrzymał tytuł Człowiek Środowiska Wiejskiego 2023. Odznaczony przez Ministra Rolnictwa medalem Za Zasługi dla Rolnictwa.

Okręg nr 15  – Artur PODLAS – lat 37, mieszkaniec Jerzykowa, wykształcenie średnie. Ojciec dwóch córek, wraz z żoną prowadzi gospodarstwo rolne. Chce aktywnie zaangażować się w działania na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców gminy, przede wszystkim z terenów wiejskich, kierując się  uczciwością, przejrzystością i odpowiedzialnością.